Thomas Page a CÂŞTIGAT pentru al treilea an la rând etapa din Madrid a turneului de X-Fighters

Thomas Page scrie istorie în turneul de X-Fighters. Francezul a câştigat pentru al treilea an la rând etapa din Madrid, performanţă pe care nu a reuşit-o niciun sportiv până acum. În finala turneului din capitala Spaniei, Page a executat o serie de acrobaţii senzaţionale şi nu i-a dat nicio şansă neo-zeelandezului Levi Sherwood.
Podiumul a fost completat de Clinton Moore, în timp ce campionul în exerciţiu, Josh Sheehan a fost eliminat din faza sferturilor după ce a căzut de pe motocicletă.
La sfârşitul competiţiei, Thomas Page, Clinton Moore şi Levi Sherwood au sărbătorit cu duşuri de şampanie.
După trei etape disputate în turneul de X-Fighters, lider în clasamentul general este australianul Clinton Moore cu 200 de puncte. Pe locul doi se află Thomas Page cu 180 de puncte, iar Levi Sherwood este pe treapta a treia cu 160 de puncte.
Următoarea etapă a turneului extrem va avea loc pe 12 septembrie în Africa de Sud, în timp ce ultima rundă este programată pe 30 octombrie în Emiratele Arabe Unite.